neyann - komentarze


“Papiez Jan Pawel II wrocil do domu swego ojca” arcybiskup Sandri

Wczoraj stalo sie cos, czego nik nigdy nie zapomni. Wczoraj, 2 kwietnia o godzinie 21:37 Papiez Jan Pawel II, Karol Wojtyla, umarl. Nic nigdy nie bedzie takie same. Swiat stracil swojego ojca, z Papiezem odeszla czesc swiata, a szczegolnie czesc Polski. Byl nawazniejsza postacia w dziejach naszego kraju - gdyby nie on, to Polska nadal byla by krajem komunistycznym, a Rosja bawilaby sie nami jak marionetkami. Papież dal nam sile aby przezwyciezyc system klamstw, ktory trwal przez dlugie lata w Polsce, wspieral calymi silami "Solidarnosc". Przeplacil za to swoim zdrowiem, lecz nareszcie ktos przelamal to klamstwo i powiedzial, ze to Rosja naslala tego czlowieka, zeby postrzelil Papieża. Karol Wojtyla byl najlepszym ojcem jakiego kiedykolwiek mial swiat. Tak naprawde to Ojciec Swiety nie umarl - caly czas zyje w naszych sercach.

Jak tylko dowiedzialam sie, ze Jan Pawel II nie zyje, poszlam do kosciola. Wiecie w sumie to ja nie jestem bardzo wiezaca [jak to sie mowi jestem wierzaca - nie praktykujaca] ale wczoraj poprostu musialam isc do kosciola, to byl moj obowiazek, poniewaz zmarl nie tylko duchowny, ale zmarl rowniez najwiekszy czlowiek swiata.

Wszyscy - Katolicy, Protestanci, Zydzi, Muzlumanie, a nawet ci, co nie wierza w Boga, modlili sie razem za dusze Papieza.

W miejscu, gdzie znajduje sie plyta poswiecona Ojcu Swietemu bylo pelno swiec, media mowily tylko o tym tragicznym wydarzeniu. Tak ciezko nie plakac, ale nie moge sie powstrzymac. Caly swiat zaje sie nie spac; caly swiat zdaje sie modlic. To niesamowite, jak duza jest sila modlitwy i milosci

Pamietajcie - zapalcie swieczke i postawcie ja blisko okna ku pamieci Ojca Swietego. Wywiescie flage z czarna wstazka. Pokazcie swiatu, ze jest wam przykro, ze cierpicie tak samo jak Papiez cierpial przez ostatnie 27 lat za was.



Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
22.05.2005 :: 20:51 :: c20-224.icpnet.pl

paulusia

Hej Aniu:* Co to notek już Ci się nie chce pisać?? Co?!?!? Napisz jaką notkęBuziaczki:*
14.05.2005 :: 20:06 :: ddz27.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kebab

Hej Ania co tu tak głucho???
Może wpadniesz kiedyś na mojego bloga???
www.swiat-marzen.mylog.pl
No to cześć
25.04.2005 :: 20:54 :: c21-42.icpnet.pl

paulusia

Aniuś, choć mamu już wybranego nowego Papieża, to ten nigdy w życiu nie zastąpi nam Jana Pawła II!!! ON BYŁ, JEST I BĘDZIE NASZYM PAPIEŻEM ... !!!
18.04.2005 :: 14:19 :: dbe125.neoplus.adsl.tpnet.pl

Paula

Odwiedz czasem mojm nowy blog na www.harry-potter-i-krypta-zycia.blog.onet.pl i zkomentuj =D
18.04.2005 :: 14:18 :: dbe125.neoplus.adsl.tpnet.pl

Paula

To straszne co sie stalo!!! Caly świat plakal, ale jemu teraz tam jest o wiele lepiej =(
03.04.2005 :: 20:43 :: daw169.neoplus.adsl.tpnet.pl

Michal

Smierc papieza jest straszna.. Ale dla nas... Jemu teraz jest dobrze... w niebie...

Na znak zaloby idziemy jutro w czarnych opaskach do szkoly
03.04.2005 :: 20:12 :: py72.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

misiaczek

[*] Nawet nie będe nic pisac ;( [*]
03.04.2005 :: 13:47 :: dbt77.neoplus.adsl.tpnet.pl

Madzia

Aniu, mnie też bardzo dobiła i zasmuciła ta wiadomośc. Wszyscy POlacy są w żałobie- w sumie cały świat. A świeczka pali sie cały czas w moim sercu ( w moim domu tez...) i nigdy nie zgaśnie. Papież z pamieci sie nie wymarze,bo kochamy go i wielbimy. Był wielkim człowiekiem....
03.04.2005 :: 12:39 :: c16-201.icpnet.pl

Asia

U mie świeczka sie paliła prawie całą noc.... Teraz też sie pali... Flaga z czarną wstążką wisi od samego rana... =( Wpadnij do mnie czasem =*
Talk.pl :: Wróć